Bu sayfayı yazdır
Hz. Peygamber’in Aile Hayatı Konferansı Düzenlendi.

Hz. Peygamber’in Aile Hayatı Konferansı Düzenlendi.

Üniversitemiz İlahiyat Fakülltesi İslâm Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı Arş. Gör. Hakan TEMİR tarafından Hz. Peygamber’in aile hayatını tanıma ve anlama konferansının üçüncüsü düzenlendi.

Bölüm başkanı Dr. Öğr. Üyesi Orhan İyibilgin’in açılışıyla başlayan konferans, Arş. Gör. Hakan TEMİR tarafından sunuldu. Yetkililerden alınan bilgiye göre bu konferans her yıl aralık ayında geleneksel olarak yürütülmektedir. Her konuda en güzel örnek olan Hz. Peygamber (sas)’in aile hayatına da bilinmesi ve bu konudaki boşluğun doldurulması gerekmektedir. Zira O’nun aile yaşantısı, İslâm ilimlerini anlamada önemlidir. Dolayısıyla bu konunun önemine binaen aile hayatının bir konferans içerisinde verilmesi gerektiğini fark edilmiştir.

Konferans temelde ilahiyat öğrencilerine yönelik olsa da üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olduğundan diğer fakültelerden de katılımların olduğu gözlenmektedir. Üçüncüsü düzenlenen bu konferansa çeşitli fakültelerden erkek ve kız öğrenciler gelerek katılım göstermişlerdir.

Bölüm başkanı Dr. Öğr. Üyesi Orhan İyibilgin bu konferansların üç yıldır büyük bir heyecan ve katılımla sürdürüldüğünü ve bundan sonra da aynı şekilde sürdürüleceğini ifade ettiler.